Již podruhé jsme se zúčastnili tradičního fotbalového turnaje mateřských škol v Horním Starém Městě, který se konal v pátek 29. května.  Neodradilo nás ani to, že při loňské účasti jsme skončili poslední a nevstřelili ani gól. Turnaj se klukům tak líbil, že jsme museli letos vyrazit znovu a všichni hráči navíc začali pilně trénovat.

Další nástrahu připravilo nepříznivé počasí, ale organizátoři z FC Horní Staré Město a MŠ Srdíčko - Horská dokázali rychle reagovat a přesunout celý turnaj do  tělocvičny ZŠ Mládežnická a tak se mohlo začít hrát podle původního programu. Všechna družstva čekalo 8 zápasů, které řídili opravdoví rozhodčí (M. Seidel  a J. Langer ), což se klukům samozřejmě líbilo. Rozhodčí museli při výkladu pravidel leckdy dost improvizovat, protože na hřišti byly k vidění kuriózní situace i nevídané zákroky, ale i díky jejich přístupu se hodně hrálo, nikomu se nic nestalo a hráči si fotbal užívali. 

Zápasy měly výbornou atmosféru a byly vždy velmi vyrovnané, protože se hrálo jen na 10 minut, což je pro malé kluky ideální. Na některých hráčích je vidět, že už si s fotbalem celkem rozumí, ostatní techniku a přehled zdařile nahrazují nadšením a bojovností.

Našemu týmu se po úvodní porážce dařilo čím dál tím lépe a o vítězi se rozhodovalo až v napínavém posledním kole. Podařilo se nám poslední zápas vyhrát, zatímco od začátku turnaje vedoucí MŠ Čtyřlístek získala jenom bod, a tak si překvapení kluci šli pro pohár a zlaté medaile.

Atmosféra turnaje a přístup celého týmu organizátorů je tím, co kluky i dospělé na trutnovský turnaj láká bez ohledu na to, jestli skončí s pohárem jako letos, nebo poslední jako loni.

 

Pořadatelům přejeme další úspěšné ročníky, protože jde o akci skutečně mimořádnou. Možná existují i jiné turnaje pro úplně nejmenší fotbalisty, i když o nich nevíme, ale určitě málokterý bude s takovou tradicí a tak profesionálně připravený, že si malí fotbalisté připadají jako na opravdovém mistrovství.

 

Gabriela Brummelová, tým Bionicle, MŠ Praha 6

 

Pořadí: Bionicle Praha, MŠ Čtyřlístek, MŠ Pohoda, MŠ Sluníčko, MŠ Srdíčko, MŠ Duha, MŠ Kytičky, MŠ Kulíšek, MŠ speciální Na Struze.

Fotografie z turnaje ZDE